Bejelentkezés

 

A Duna egyes szakaszain több műanyag hulladék van a vízben, mint halivadék – mutatták ki osztrák kutatók. Méréseik szerint ezer köbméter vízben átlagosan 317 műanyag részecske (4,8 gramm) és 275 cseperedő hal (3,2 gramm) található. A műanyag hulladék közel 80 százaléka valószínűleg ipari eredetű. A bécsi kutatók a környező népességszám és a helyi vízhozam alapján azt is megbecsülték, hogy a Duna naponta összesen mintegy 4,2 tonna műanyag hulladékot juttat a Fekete-tengerbe. Ez éves összesítésben 1533 tonnát eredményez, ami több, mint az Atlanti-óceán északi részén összeállt hírhedt szemétsziget becsült tömege. Az úszó plasztikhulladék egyik veszélye, hogy a halak lenyelhetik a darabkákat, ami akár halállal járó belső elzáródást is okozhat. Másrészt a műanyagdarabokhoz káros vegyi anyagok tapadhatnak, melyek a halak elfogyasztásán keresztül az emberi szervezetbe is bejuthatnak.

Abban, hogy a madarak a déli telelőterületekről többé-kevésbé észak felé tartva érkeznek Európába, nem sok újdonság van. Abban viszont már igen, hogy a számos résztvevő ország sok ezernyi gyerek és felnőtt önkéntese által feltöltött megfigyelési adatoknak köszönhetően interaktív térképeken lehet nyomon követni az egyes fajok mozgását, az általuk "elfoglalt" területek folytonos változását. Csatlakozz te is!

A programról bővebb információt itt találhatsz!

Sokan hallottak már róla, de kevesen ismerik közelebbről. Ezúton szeretnénk egy kicsit közelebb csalogatni az embereket a környezetbarát és intelligens karton-designhoz!

 

Egyedi, kézi munkával készülnek a kartonbútorok, lámpák és vázák, ugyanis a papírból bármi készülhet!

Az ilyen tárgyak új utakat és egy új életstílust is közvetítenek, ezáltal észrevétlenül is környezettudatos gondolkodásra inspirálja használójukat. Teherbírásuk nagyon jó, áruk versenyképes!

Akár saját magatok is megpróbálkozhattok papírbútor készítésével! Egy kis segítség ehhez.

Tisztelt szülők, kedves corvinos diákok!

Az iskolai élet kellékeinek vásárlásakor is érdemes "zöld" fejjel gondolkodni és olyan eszközöket vásárolni, amelyek kevésbé terhelik környezetünket.

Több papír és írószerbolt kínál újrahasznosított anyagból készült  termékekekt. Ilyen webáruház például a zoldirodaszer.hu

.

Érdemes keresni egy magyar cég, az ICO Zrt. Green Planet termékcsaládját, amely bekerült a Bioawards 2010 Termékdíj öt döntőse közé. Róluk bővebben itt olvashatunk.

A hulladékok újrahasznosításának alapvető feltétele a szelektív hulladékgyűjtés.

A színes gyűjtőedények a szelektív hulladékgyűjtő szigeteken találhatóak, ahol a papírt, a műanyagot, a fémet és a fehér és színes üveget lehet elkülönítve kukákba rakni.

Az így külön gyűjtött hulladékot beszállítják egy feldolgozó telepre, ahol még egyszer átválogatják, majd bálázzák és elszállítják a megfelelő feldolgozó üzembe  vagy gyárba, ahol alapanyagként használják és termékeket gyártanak belőle.

Egy játék segítségével ezt te is gyakorolhatod!

Iskolánk Zöld oldalain keresztül indul a Kertész leszek! nevet viselő levelező verseny.

 Tudod mit mondanak az őseink Természet Anyát illetően? A természetnek sosem volt szüksége arra, hogy gyomirtókból, műtrágyából álló kémiai koktélokat igyon ahhoz, hogy életet adjon a teremtményeinek.

Szabadítsuk meg hát az összes mérgező „varázsitaltól” és cseréljük le azokat csupa természetes vegyületre! Szép, egyszerű fenntartható életünk fortélyait, növényeit, állatvilágát ismerhetitek meg a levelező verseny négy fordulóján keresztül.

Legyél Te is kertész!

 Az első forduló beküldési határideje: 2012 december  7.

HISZK Corvin Mátyás tagintézmény Városház utca 1.

Csaláné Böngyik Edit

Melléklet: 
CsatolmányMéret
Microsoft Office document icon feladat_1.doc1.74 MB
Fájl Kik énekeltek.pptx12.74 MB

Új-Mexikó sivatagos dűnéi között találhatók az Earthship közösség első, kísérletinek tekinthető lakóházai. Azóta már több, a világ számos pontján építettek ezekből a feltűnő, színes épületekből, pl. Hollandiában, és már Magyarországon is.


Ha ellátogatsz a Worldometers oldalára, akkor valós idejű adatokat találhatsz Földünkről. (angol nyelvű oldal) Figyelemmel kísérheted, hogyan nő percről percre a lakosság, mennyi pénzt költ a világ oktatásra, fegyverekre, az egészségre, mennyi számítógép kelt el a boltokban, mennyi erdő pusztult ki ebben az évben és mennyi mérgaző anyag került kibocsájtásra.

Szeretnél többet tudni az energiáról? Jó-e az atomenergia? Milyen alternatív lehetőségek állnak rendelkezésünkre az energiaéhség csillapítására? A válaszokat meglelheted az Energiapédia oldalán, ahol több, mint 600 szócikk szól az energiáról!

Oldalak